Erkekler İçin Saç Maskeleri 2016

Erkekler İçin Saç Maskeleri Hakkında Detaylı Bilgileri sizlere sunmaktayız.

Erkeklerin saçları da en az kadın saçları kadar bakım ister. Erkekler de saçlarına bakım yapmak için, kadınlar gibi değerli yağlarla yapılan kürleri ve maskeleri uygulayabilirler. Özellikle uzun saçlı erkeklerin saçları daha çok bakım ister. Aşağıdaki maskeleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sıcak Yağ Tedavisi

Saç uzunluğunuza göre 2 ya da 3 kaşık zeytinyağını hafif ısıtın. Tüm saçlarınıza ve saç diplerinize yağı yedirin. Bir havlunun tamamını sıcak suyla ıslatın ve sıkın. Ardından havluyu başınıza sarın. Bir süre sonra havlu soğuyunca tekrar sıcak suyla ıslatıp sıkın ve bu şekilde 3 kere daha yaparak saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı tüm yağdan arındıracak şekilde şampuanlayın.

Protein Maskesi

2 tane yumurtayı çırpın. İçine 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin. Saçlarınızı önce şampuanla yıkayıp durulayın ve ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi tamamına sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

Hint Yağı Maskesi

Eğer cansız, ince telli ya da aşırı kırılgan saçlarınız varsa bu maske saçınıza çok iyi gelecektir. Yarım fincan hint yağını biraz ısıtın. Ardından saç derinize masaj yaparak güzelce yedirin. Sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu sıkın ve saçınıza sarın. Bu şekilde saçlarınızın derisi yağı emene kadar bekletin. eskişehir escort Yaklaşık yarım saat sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın.

İyi günler diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir