Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer epilasyon yönteminin zararları hala araştırılsa da uzmanlar genel olarak büyük zararlarını olmadığını öne sürmüşlerdir. Oluşan zararlar genelde küçük çaplıdır ve çok büyük sorunlara neden olmazlar.

Lazer uygulamarından sonra, uygulama bölgesinde yanmalar ya da lekelenmeler meydana gelebilir. Bu yanık izleri genellikle uygulamadan sonra birkaç gün içinde geçer. Fakat bazı durumlarda, oluşan bu izler tamamen kalıcı olabilir. Bunun nedeni, lazer epilasyon makinasının dalga boyunun yanlış ayarlanması ya da seçilen makinanın cildinize uygun olmaması olabilir.

Lazer uygulama sonrasında cildinizde oluşan lekelerin kalıcı olmaması için, uygulamanın sonrasındaki günlerde güneş koruyucu kullanmalısınız. Güneş kreminizin 50 faktörden az olmamasına dikkat etmelisiniz.

Uygulama esnasında ya da sonrasında uygulama bölgesinde kızarma, kaşınma, yanma, şişme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için epilasyonu yaptırdığınız uzman, kullanımı uygunsa krem sürebilir. Bu etkiler 3-4 gün gibi bir süre içinde tamamen ortadan kalkar.

Nadir de olsa uygulama bölgesinde sivilcelenme sorunu görülebilir. Eğer su değdirmemenize sivilce sorunu yaşıyorsanız uzmanınıza bunu haber vermelisiniz.

Epilasyon yaptıracağınız merkezi çok iyi seçmelisiniz. Kalıcı lekeler ve yanık izleri gibi sonuçlara maruz kalmamak için, bu işi uzmanı olan kişilere yaptırmalısınız. Seçtiğiniz merkez yeterince hijyenik çalışmıyorsa cildinizde enfeksiyon oluşma ihtimali ortaya çıkabilir.

Tüylerinizden kurtulmaya çalışırken daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmamak için hem epilasyon yönteminizi doğru seçtiğinizden emin olun, hem de işlem sonrasını bakımınızı kesinlikle atlatmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir